Družinka v lednu

V lednu jsme si připomněli tradici Tří králů a vzpomínali na prožité vánoční svátky. V tomto měsíci se děti seznamovaly se zimními sporty. Povídali jsme si o správném oblékání v zimě, péči o zdraví a také o možném nebezpečí při zimních hrách a sportech. Pracovali jsme s interaktivní včelkou Bee-bot, přiřazovali oblečení a shodný stín k vločkám, rozlišovali zimní a letní sporty a také jsme si povídali o zvířátkách. Při vycházce na pardubický zámek, jsme pozorovali pávy, děti hledaly stopy zvířátek a ptáčků a poté si je namalovaly. V rámci projektového dne metodika prevence jsme s včelkou Bee-bot  hledali správné dvojice obrázků zaměřené na šikanu a kyberšikanu.

Monika Máslová, ŠD VI.